Producent wyrobów z gumy i silikonu

Profesjonalnie i z pasją od 1988 roku

Piekarnictwo

 • Silikonowe formy do pieczenia

  Maty i silikonowe formy do pieczenia firmy GENES wykonane są ze specjalnego materiału silikonowego, przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Odznaczają się szerokim zastosowaniem, jedna forma może mieć wiele zastosowań. Ponadto formy silikonowa posiadają szereg wyjątkowych właściwości:

  Odporne na temperaturę od -60°C do +230°C

  Formy silikonowe oferowane przez GENES odporne są zarówno na wysokie temperatury, jak i te skrajnie niskie. Odpowiednie są zarówno do pieczenia, jak i zamrażania. Jedne produkt może mieć dwojakie zastosowanie.

  Odpowiednie do każdego sprzętu

  Nasze formy do pieczenia silikonowe nadają się do piekarników gazowych, elektrycznych, z obiegiem gorącego powietrza, kuchenek mikrofalowych oraz do zamrażarek. Niezależnie od rodzaju sprzętu AGD, masz pewność, że nasze wyroby są odpowiednie dla Ciebie i sprawdzą się w kuchni

  Nie wymagają natłuszczania

  Jeśli nie lubisz smarowania foremki tłuszcze, to idealnie trafiłeś. Foremki silikonowe do pieczenia sprawiają, że potrawa podczas pieczenia nie przypala się i nie przywiera. Nie ma konieczności natłuszczania jej w czasie pieczenia. Powinieneś zadbać jedynie o odpowiednią wilgotność w trakcie pieczenia.

  Łatwe wyjęcie dania

  Formy silikonowe mają to do siebie, że specjalny, elastyczny materiał gwarantuje łatwe wyjęcie potrawy. Danie czy ciasto nie przywiera, nie przykleja się i nie traci na kształcie. Bez problemu wyjmiesz każdą ciepłą i zimną potrawę. Szczególnie ma to pozytywne zastosowanie w przypadku produktów zimnych jak lody, galaretki czy czekoladki.

  Nie pochłaniają zapachów

  Silikonowe formy do pieczenia możesz używać do aromatycznych potraw, bez obawy, że forma przejdzie zapachem. Specjalna powłoka silikonowa, zapewnia odporność na pochłanianie aromatów z jedzenia. Ta sama foremka użyta do słonych i słodki potraw nie wpłynie na ich smak i zapach.

  Proste użyciu i utrzymaniu czystości

  Silikonowe formy do pieczenia od GENES nie posiadają skomplikowanych zapięć czy złożonych części, są proste w obsłudze.  Bez obaw o ich zniekształcenie czy skurczenie można je myć w zmywarce lub pod bieżącą wodą.

  Bezpieczne dla zdrowia

  Maty i formy silikonowe do pieczenia wyprodukowane przez GENES posiadają niezbędne certyfikaty, które świadczą o ich bezpieczeństwie dla zdrowia i braku szkodliwości przy kontakcie z żywnością.

  Niezniszczalne

  Nasze formy silikonowe przy właściwym używaniu są praktycznie niezniszczalne. Ich wytrzymałość i elastyczność sprawiają, że mogą pozostawać w użyciu przez wiele lat. Nie rdzewieją, nie przypalają się, nie rysują. Jedynie, na co powinniśmy uważać, to aby nie przeciąć ich nożem, a i to może nie być wcale takie łatwe.

  Jeżeli poszukujesz form wielozadaniowych, uniwersalnych i trwałych to koniecznie przejrzyj naszą ofertę w sklepie.

  piekarnictwo